Co to jest "Zielona Pracownia"

“Zielona Pracownia” powstała z pasji tworzenia i z zachwytu nad pięknem przyrody.

”Zielona Pracownia” to nazwa zajęć fakultatywnych adresowanych do wszystkich uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pruszczu Gdańskim.
“Zieloną Pracownię” tworzą ochotnicy, którzy lubią pracę w ogrodzie, kontakt z naturą oraz aktywność na świeżym powietrzu. Zajęcia ” Zielonej Pracowni” stanowią urozmaicenie codziennych obowiązków i odskocznię od standardowych form terapii oferowanych naszym podopiecznym.


Skąd pomysł na “Zieloną Pracownię”?

W 2011 roku, po dwóch latach przebywania w nowej siedzibie przy ul.Grunwaldzkiej 71c w Pruszczu Gdańskim, postanowiliśmy zadbać o tereny zielone, otaczające nasz budynek. Już wcześniej Miasto częściowo zagospodarowało ten teren, siejąc trawnik oraz sadząc krzewy i bluszcze. Jednak to my postawiliśmy tzw. “kropkę nad i” – upiększyliśmy zieloną przestrzeń kompozycjami kwiatowymi, wypełniając nasz nowy ogródek całą paletą barw. Kosztowało to nas wiele wysiłku, a przede wszystkim czasu.
I właśnie konieczność poświęcenia tak dużej ilości uwagi stała się powodem nazwania naszych poczynań. Ogrom naszej pracy na tym niezbyt ogromnym poletku ( zaledwie kilka rabatek!) ten tylko jest w stanie docenić, komu nie obca jest przygoda z ogrodnictwem. Natomiast pięknem roślinności, która z roku na rok coraz bujniej wypełnia nasz ogródek, mamy nadzieję, zachwycą się wszyscy.